لطفا کمی صبر کنید ...

تعمیر تلویزیون

تعمیر تخصصی تلویزیون

یکی از تخصصی ترین خدمات ما در تهران تعمیرات تعمیر تلویزیون می باشد. در این مرکز تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون به دست تیمی از کارشناسان دوره دیده و استفاده از ابزارهای حرفه ای در دو حوزه تعمیر سخت افزار تلویزیون و تعمیر نرم افزار تلویزیون (رفع مشکلات Firmware و هنگ روی لوگو) انجام می شود، اگر چه تعمیر تلویزیون به نظر ساده می رسد و افراد و مراکز زیادی هستند که اقدام به تعمیر انواع برند های تلویزیون می کنند اما بیشتر این افراد و مراکز به دلیل نداشتن ابزارهای حرفه ای و تخصص کافی باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری به قطعات و برد اصلی تلویزیون می شوند و در نهایت تلویزیون را غیر قابل تعمیر تشخیص می دهند.
 
تهران تعمیرات یکی از مراکز پیشرو در حوزه تعمیر انواع تلویزیون می باشد، این مرکز با استفاده از تیمی متخصص و استفاده از پیشرفته ترین ابزارها همچون BGA Machine ZM-R6810 جهت تعویض چیپهای تلویزیون و Welding Machine ZM-R25 جهت ریبال (Reball) کردن انواع چیپ گرافیک، تی کام و چیپ پردازشگر اصلی CPU ،APU ،GPU و همچنان X-ray inspection machine برای اسکن مدار و قطعی مدار در لایه های داخلی و دیگر دستگاه های تست همچونHioki ، Oscilloscope جهت تست مادربرد تلویزیون به صورت کاملاً تخصصی اقدام به تعمیرات انواع برندهای مطرح بازار کرده است، این مرکز با داشتن تجربه چند ساله خود در زمینه تعمیرات تلویزیون توانسته تا تمام مشکلات سخت افزاری تلویزیون و نرم افزاری انواع برندهای تلویزیون را کاملاً بر طرف کند.

برخی ازعیوب متداول در تعمیرات تلویزیون

 1. روشن نشدن تلویزیون درتعمیر تلویزیون اولین بخش تغذیه تلویزیون می باشد که این بخش وظیفه روشن کردن بخشهای دیگر را برعهده دارد این بخشها شامل مادربرد تلویزیون برد تی کام تلویزیون برد ماتریس برد بک لایت و... می باشد. برد تغذیه و مادربرد ارتباط مستقیم باهم دارد و در مورد روشن نشدن تلویزیون مادربرد تلویزیون هم می تواند این مشکل را به وجود آورد که بهترین راه برای رفع مشکل وتعمیر تلویزیون مراجعه به مراکز تعمیرات تخصصی تلویزیون می باشد.

 2. روشن و خاموش شدن تلویزیون در این حالت تلویزیون روشن می شود و پس از نمایش لوگو مجددا خاموش می شود که در اصطلاح تعمیرات تلویزیون به این حالت  reboot  شدن گفته می شود. در این حالت معمولا مین برد دستگاه دچار مشکل شده و راه حل تعمیر تلویزیون پروگرام کردن ای سی فلش، تعویض ای سی فلش، تعویض چیپ سی پی یو تا تعویض کامل برد را شامل می شود این مشکل بیشتر در تلویزیون با سیستم عامل اندروید مشاهده می شود و کاملاً قابل حل می باشد.

 3. روشن نشدن تلویزیون همراه با چشمک زدن چراغ جلوی پنل تلویزیون این مشکل با تعداد چشمک زدن چراغ پنل مشخص می شود و در هر برند تلویزیون این چشمکها متفاوت می باشد با شمارش تعداد این چشمک ها و یا زمان روشن و خاموش شدن چشمک پنل محدوده مشکل مشخص می شود و به تعمیر کار تلویزیون کمک می کند تا زودتر به مدار خراب برسد این حالت برای تلویزیون پاناسونیک، تلویزیون سونی، تلویزیون شارپ و مدلهایی که دارای سیستم دیباگ می باشند مشخص می شود.

 4. تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد این مشکل به دو بخش مرتبط می باشد خرابی در بخش تی کان تلویزیون(T-Con)و یا خرابی در بخش بک لایت تلویزیون (Back Light) برای رفع مشکل باید هر بخش چک شود تا خرابی مشخص شود. در تلویزیون سونی و تلویزیون پاناسونیک این مشکل با چشمک زدن پنل جلو بخش خراب را مشخص می کند.

 5. تلویزیون نور بک لایت دارد ولی تصویر ندارد در تعمیرات تلویزیون این مشکل به سه بخش مرتبط می باشد، بخش تی کان (T-Con) بخش مادربرد تلویزیون و در آخر پنل تصویر که هر کدام باید تست و بررسی شود تا مشکل مشخص شود. در تلویزیون ال جی و تلویزیون سامسونگ این مشکل بیشتر در بک لایت نمایان می شود.

 6. ورودی های AV و HDMI تصویر ندارد این مشکل می تواند از قسمتهای زیادی باشد از خود پورت ورودی گرفته تا قطعات مادربرد تلویزیون و حتی نرم افزار دستگاه می باشد در تلویزیون ال جی و تلویزیون سامسونگ جدید به دلیل نداشتن مدار محافظ اگر تلویزیون روشن باشد و ما در این حالت ورودی را متصل کنیم احتمال سوختن سی پی یو و حتی روشن نشدن دستگاه را داریم برای جلوگیری از این مشکل بهتر است تلویزیون را خاموش کنید و بعد پورت را به تلویزیون متصل کنید.

 7. ورودی HDMI تصویر می دهد ولی صوت ندارد در تعمیرتلویزیون این مشکل از سی پی یو و یا آی سی HDMI می باشد که با تعویض چیپ مشکل حل می شود در بعضی از موارد نرم افزار تلویزیون نیز این مشکل را پیش می آورد برای جلو گیری از پدیدار شدن این مشکل بهتر است برای اتصال پورت اچ دی ام ای تلویزیون را خاموش کرده و پورت را متصل کنید تا از خرابی اچ دی ام ای جلوگیری کنیم.

 8. تلویزیون دارای نویز تصویر و یا رنگ پریدگی در تصویر است درتعمیر تلویزیون این مشکل از بخش مادربرد و گاهی تی کان (T-Con) می باشد در تلویزیون سامسونگ و تلویزیون ال جی این مشکل را زیاد مشاهده می کنیم.

 9. تلویزیون بعد از مدتی کارکرد هنگ می کند و گاهی خاموش می شود این مشکل از مادربرد تلویزیون می باشد که با تعویض قطعاتی روی مادربرد مشکل حل می شود این مشکل در تلویزیون ال جی، تلویزیون سامسونگ و برخی مدلهای تلویزیون سونی دیده می شود.

 10. تلویزیون دیر روشن می شود این مشکل از بخش پاور تلویزیون می باشد برای تعمیر برد پاور تلویزیون باید تمام ولتاژها و مدارات برد پاور چک شود تا مشکل مشخص شود بعد از تعمیر پاور تلویزیون باید فرکانس های خروجی کاملاً چک شود.

 11. تلویزیون دارای سایه در تصویر می باشد این مشکل در دو حالت نمایان می شود اگر در حالت پخش تیونر تلویزیون این مشکل پدیدار شود و در حالت استفاده از ورودیهای ای وی و اچ دی ام آی این مشکل نباشد خرابی از تیونر می باشد ولی اگر در دو حالت یعنی هم تیونر و هم ورودی ها این مشکل باشد خرابی از برد تی کام تلویزیون و یا پنل تلویزیون می باشد.
   

بخش تعمیر تلویزیون به صورت کاملا تخصصی که شامل:

 • تعمیر مادر برد تلویزیون و تعویض انواع چیپ مین برد تلویزیون با دستگاه تمام اتوماتیک BGA
 • تعمیر برد پاور و رفع مشکلات روشن نشدن تلویزیون
 • تعمیر برد تیکان و برد ماتریکس
 • تعمیر برد ایکس | برد وای | برد زد
 • تعمیر برد درایو تلویزیون
 • تعویض | ریبال چیپ سی پی یو و تصویر با دستگاه تمام اتوماتیک 
 • تعویض انواع ای سی رم (IC ram) و ای سی بافر (IC buffer)
 • تعویض پورت اچ دی ام ای (HDMI)
 • تعمیر برد درایور،اینورتر و رفع نداشتن بک لایت در پنل
 • تعویض پنل و عوض کردن فلت پنل با دستگاه باندینگ ماشین (Bonding Machine)
 • تعمیر پورت AV و پورت کامپوننت (Component)
 • رفع هنگ بر روی لوگو انواع برند تلویزیون سامسونگ،تلویزیون ال جی،تلویزیون سونی و ...

برخی از برندهای تلویزیون که در واحد تهران تعمیرات تعمیر می شود:

تعمیر تلویزیون ای او سی (AOC)، تعمیر تلویزیون بلست (Blest)، تعمیر تلویزیون دوو (Deawoo)، تعمیر تلویزیون هایسنس (Hisense)، تعمیر تلویزیون هیتاچی (Hitachi)، تعمیر تلویزیون جی وی سی (JVC)، تعمیر تلویزیون ال جی (LG)، تعمیر تلویزیون لوو (Loewe)، تعمیر تلویزیون مارشال (Marshal)، تعمیر تلویزیون اوریون (Orion)، تعمیر تلویزیون پاناسونیک (Panasonic)، تعمیر تلویزیون فلیپس (Philips)، تعمیر تلویزیون پایونیر (Pionner)، تعمیر تلویزیون سامسونگ (Samsung)، تعمیر تلویزیون سانیو (Sanyo)، تعمیر تلویزیون شهاب (Shahab)، تعمیر تلویزیون شارپ (Sharp)، تعمیر تلویزیون شیواکی (Shivaki)، تعمیر تلویزیون اسنوا (Snowa)، تعمیر تلویزیون سونی (Sony)، تعمیر تلویزیون سونیا (Suniya)، تعمیر تلویزیون تی سی ال (TCL)، تعمیر تلویزیون توشیبا (Toshiba)، تعمیر تلویزیون ویوسونیک (ViewSonic)، تعمیرتلویزیون شیائومی (Xiaomi)، تعمیرتلویزیون ایکس ویژن (X.vision)،تعمیر تلویزیون بکو (Beko)

تهران تعمیرات در یک نگاه

۰۲۱-۸۸۹۳۲۰۰۴
پاسخگوی شما هستیم.

تهران، ضلع جنوب شرقی میدان ولیعصر،
مجتمع ایرانیان، طبقه ۲، واحد ۱۷ کدپستی:۱۵۹۳۸۳۳۴۶۸